Sõltumatu tantsu auhinnad 2012. aasta tegevuse eest

Täna, 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva.

Selle päeva puhul jagati traditsiooniliselt Kanuti Gildi SAALis sõltumatu tantsu tegijatele auhindasid. Seekord annab Kanuti Gildi SAAL koostöös Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendusega välja auhinnad, tunnustamaks Eesti sõltumatu nüüdistantsu tegijaid 2012 aasta tegevuse eest. Auhinnad kuulutatati välja ja anti üle Kanuti Gildi SAALis toimunud ühisel Hommikusöögil. Tunnustust jagati kahes kategoorias – Aasta Tegija ja Aasta Läbilööja.

Eesti sõltumatu tantsu 2012. aasta läbilöögi auhinna saaja on Sõltumatu Tantsu Ühendus tantsuelu äratamise eest Okasroosikese lossis. STÜ on elustanud ühe unustatud romantilise hoone Tallinna vanalinnas ja teinud sellest kaasaegse tantsu- ja kunstikeskuse, mis on avatud eksperimentaalsetele projektidele ning eriti hästi omaks võetud noore publiku seas.

Eesti sõltumatu tantsu 2012. aasta tegija auhinna saaja on Erik Alalooga, Andreas W, Tanel V. Kulla, Hans-Gunter Lock lavastuse “Materjali vastupanu” eest. Erik Alalooga ja Andreas W lavastus “Materjali vastupanu” tegeleb teatri algelementidega. See on tegu kõige puhtamal kujul, totaalne akt, kus inimene on vastamisi karmi mateeriaga: metalli, kivi, puidu, klaasi, vee ja saviga. Karm poeesia.

Žüriisse kuulusid:

Madli Pesti (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus)
Riina Oruaas (Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus)
Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL)
Paul Piik (Eesti Teatri Agentuur)

Lisaks sellele anti välja ka Henri Hüti nimeline muusikalise kujunduse eripreemia, mille pälvis Hendrik Kaljujärv 2012 aasta loomingu eest.

Auhindade väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.