Doktor tuleb. Madli Pestiga vestleb Anne-Liis Maripuu

21. veebruaril kell 18:00 toimub Vaba Lava proovisaalis (Telliskivi 60a, hoone C1) ETUKÜ korraldatud vestlussarja “Doktor tuleb” kolmas kohtumine. Doktoriks on sel korral Madli Pesti, Tartu ülikooli teatriteaduse õppetooli värskeim doktor. Oma doktoritööd “Poliitiline teater ja selle strateegiad Eesti ja lääne kultuuris” kaitses ta 2016. aasta oktoobris. Temaga vestleb Anne-Liis Maripuu.

Oma doktoritöös annab Pesti ülevaate poliitilise teatri mõiste kujunemisest ja tutvustab kolme poliitilise teatri loomise strateegiat. Nendeks on rühmaloome, dokumentaalteatri ja rakendusteatri strateegia. Pesti vaatleb nende tähendust, kujunemist, funktsioone ja eesmärke poliitilise teatri loomisel. Lisaks sellele arendab ta eestikeelset terminoloogiat, pakkudes uuematele poliitilise teatri suundumustele eestikeelseid vasteid. Mida need strateegiad endast kujutavad ja mis on neis poliitilist, sellele püütaksegi 21. veebruaril jälile jõuda.

Madli Pesti doktoritööga on võimalik tutvuda siin:
https://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/53884/pesti_madli.pdf?sequence=3&isAllowed=y

Anne-Liis Maripuu on õppinud teatriteadust Tartu ülikoolis ja Berliini Vabas ülikoolis. Oma magistritöö “Making devised and collectively created theatre” uuris ta kollektiivsust lavastuste “The End” (Von Krahl), “The Rave” (Cabaret Rhizome) ja “ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni” (NO99) näitel.