Asutati Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus

Asutati Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus

13. oktoobril loodi MTÜ Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, asutajateks senise Eesti Teatriuurijate Ühenduse ja Eesti Teatrikriitikute Ühenduse liikmed. ETUKÜ on vabatahtlik erialaühendus, mis koondab teatriuurimise, teatrikriitika ning nende õpetamise alal tegutsevaid inimesi. Seni olid teatrist kirjutavad inimesed koondunud kahte Teatriliidu seltsinguna töötavasse ühendusse. Ühiseks MTÜks koondumine annab teatrit uurivatele ja teatrist kirjutavatele inimestele senisest suurema tegutsemisvabaduse.

Liikmeks saamise eelduseks on kas erialane magistrikraad või vähemalt kahe aasta pikkune aktiivne tegevus teatriuurimises, teatrikriitika ja/või nende õpetamise alal.

ETUKÜ hakkab toimima Eesti Teatriliidu alaliiduna. Liitumiseks on vajalik elulookirjeldus ja kahe ETUKÜ liikme soovituskirjad. Ühenduse esimesse juhatusse kuuluvad Rait Avestik, Luule Epner, Riina Oruaas (esinaine), Madli Pesti, Liina Unt.

Esimene Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse nime all korraldatav avalik üritus on 4.-5. jaanuaril 2013 Teatris NO99 toimuv aastakonverents, mille teemaks on 2000. aastad eesti teatris.

Kontakt:

Riina Oruaas
riina.oruaas(ut).ee
teatriuurijad(at)gmail.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga