Alustas Teater 3000

Oma tegevust alustas teatriblogi Teater 3000 – esimene teatriarvustuste ajaveeb Eestis – mis koondab erinevate kutseliste teatriuurijate arvamusi. Blogi algatajaks on Teatriuurijate Ühendus ning see asub aadressil http://teater3000.wordpress.com.
Viimastel aastatel on blogosfääri ilmunud mitmeid ajaveebe, kus autorid oma teatrikogemusi vahendavad. Kutselised kriitikud on (mõne erandiga) end seni blogiarvustustest eemale hoidnud. Nüüd see muutub. Teater 3000 autoriteks on Teatriuurijate Ühenduse liikmed, nende seas näiteks Madli Pesti, Maris Balbat, Hedi-Liis Toome, Ott Karulin, Anneli Saro jt. Blogi eesmärgiks on lisaks eesti teatri mõtestamisele katsetada blogiarvustuse kui žanri võimalusi – sellest ka nimi Teater 3000, sest just 3000 tähemärki on pikkus, millest palju pikemaid tekste on veebis raske lugeda. Seda, kas blogi peab ka käimasoleva aastatuhande lõpuni vastu, näitab aeg.
Blogiarvustus on žanrina kõige lähemal päevalehekriitikale, kuid saab endale lubada suuremat isiklikkust. Kriitika objektiivsus on lõputuid arutlusi pakkuv teema, millele blogiarvustuse žanr kahtlemata küsimusi lisab, sest tõesti: kas objektiivsem on peita autori isiklikud eelistused teooriate taha või need häbenemata välja öelda. Kui Teater 3000 sellele ka vastust ei leia, siis eesti teatri retseptsiooni mitmekesistab ta kindlasti.
Esialgu keskendub Teater 3000 seega arvustustele, kuid lähiajal on plaanis alustada ka mitme uue rubriigiga nagu teatrimõiste või mälukild. Kuna Teatriuurijate Ühendusse kuuluvad nii tunnustatud ja kogenud teatriloolased kui need, kes teevad alles oma esimesi uurijasamme, on lootust, et Teater 3000 areneb põlvkondade üleseks teatri analüüsijaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga