Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus käis Narvas

9. ja 10. veebruaril 2024 külastas 11-liikmeline ETUKÜ delegatsioon Narvat, et tutvuda nii sealse teatrielu kui ka ülejäänud kohaliku kultuurimaastikuga.

Väljasõit algas reedel Kreenholmi manufaktuuri endises veetornihoones, kus kohtusime Kreenholmi kultuurikvartali projekti eestvedaja Jaanus Miku ning Narva Ooperipäevade peakorraldaja ja kunstilise juhi Julia Savitskajaga. 

Õhtupoolik möödus seevastu Vaba Lava Narva teatrikeskuses, kus esietendus “Spy Girls”, tõestisündinud lugu küberrindel tegutsevast kolmest aktivistist, lavastajaks Magda Szpecht Poolast. Vaba Lava teatrikeskusesse naasime ka laupäeva hommikul, kohtumaks Vaba Lava Narva loovjuhi Julia Augiga, kellega vestlesime kahe tunni jooksul nii tema Venemaalt lahkumisest, esimestest lavastustest Eestis kui ka tulevikuplaanidest. Lisaks tegi Katarina Tomps, Vaba Lava produtsent ja ETUKÜ liige, meile põhjaliku ekskursiooni teatrimaja telgitagustes. 

Ning veel enne Tallinna ja Tartu poole teele asumist jõudsime teha põhjalikumalt tutvust Narva Kunstiresidentuuriga (NART), sealsete töötajate ja residentidega. Kokku sai silmaringi avardav tervik, mille järelkajana on plaanitud ilmuma ka kaks artiklit Postimehe veergudel. 

ETUKÜ tänab väljasõidu korraldajaid Katarina Tompsi ja Maris Johannest, samuti kõiki, kes meid nende kahe päeva jooksul soojalt vastu võtsid — Narva Gate (Jaanus Mikk), Narva Ooperipäevad ContempArt (Julia Savitskaja), Vaba Lava (Katarina Tomps, Julia Aug) ja Narva Art Residency (Johanna Rannula, Marika Šarova).

ETUKÜ väljasõitu toetas Eesti Kultuurkapital.